Joe Adonis se vlastním jménem jmenoval Giuseppe Antonio Doto. Byl neuvěřitelně sexistický, na ulici se otočil za každou sukní a byl neuvěřitelně pyšný na svůj vzhled. Do Spojených států se dostal ilegálně na zaoceánském parníku jako spousta dalších. Na konci roku 1915 žil v Brooklynu. Byl bez peněz, a proto musel dělat kapsáře. Až ve 20. letech si změnil jméno na Joe Adonis. Pohyboval se po celém New York, byl strašně domýšlivý a zbil každého, kdo mu nedal peníze. Také se stal členem gangu, který vedl Frankie Yale. Přes něj se seznámil s Alem Caponem. Ten je známý tím, že ovládal celé Chicago, ale Adonis nakonec šéfoval celým Spojeným státům americkým.

Jednoho osudového dne ve 20. letech se setkal s Lucky Lucianem. Než se poznali, byli oba obyčejní pasáci a zloději, ale spolu se stali tvůrci amerického zločineckého syndikátu. Jejich sláva přišla se zavedením prohibice. Na pašování alkoholu vydělali pohádkové bohatství. V roce 1930 začali pracovat pro Joea Masseriu. A také to byli oni, kdo provedli jeho vraždu. Luciano ji naplánoval a Adonis byl jeden ze čtyř pistolníků, kteří Masseriu 15. dubna 1931 v restauraci na Coney Islandu zabili.

Provedli to tak, že Luciano pozval Masseriu na oběd. V restauraci si odskočil na WC a mezitím dovnitř vtrhli čtyři muži. Joe Adonis, Albert Anastasia, Benjamin Siegel a Vito Genovese. Napumpovali do bosse ze Sicílie deset ran. Potom začala jejich spolupráce s Maranzanem. Toho ale taky dlouho naživu nenechali. Po Maranzanově smrti vybudoval novou strukturu mafie. Joe Adonis přestavoval jeho sílu. Joe měl na starost oblasti Broadway a Central Manhattan. Svou základnu ale umístil do restaurace Joe’s Italian Kitchen v Brooklynu. jeho vlastní restaurace se stala ohniskem multimilionářské říše. Všechno co vydělal investoval do prodeje chlastu a děvek. Také si zřídil autoprodejnu s drahými auty. Když si nějaký zákazník koupil cadilac za 10 000 dolarů, o týden později mu Adonisovi chlapci zavolali, že jestli si může dovolit tak drahé auto, jistě bude mít dalších deset tisíc na tzv. pojištění. A samozřejmě jestli někdo nezaplatil, stali se mu moc špatné věci.

V roce 1936 přišel zlom a vláda začala po organizovaném zločinu velmi tvrdě jít. Adonis se ale uměl velmi dobře distancovat od špinavé práce, takže na seznamu důležitých kriminálníků zapsaný nebyl. Lucky Luciano takové štěstí neměl. Nejdřív byl uvězněn a pak vyhoštěn do Itálie a už nikdy nesměl vstoupit na americkou půdu. Adonis dostal důvěru syndikátu a dalších deset let měl v téměř každé zločinecké akci v USA poslední slovo. V roce 1946 se ale Luciano vrátil a na slavné Kubánské konferenci se znovu chopil moci. Adonis v klidu odstoupil a vrátil se do New Jersey. Tam vydělával další milióny na legitimních obchodech. jeho kasina, bordely a Murder Inc. nebyly v ohrožení. Pak ale Abe „Kid Twist“ Reles začal práskat policii a upozornil na to, že Adonis je jeden z nejmocnějších zločinců v USA a označil ho jako cíl. Joe byl předveden před soud. Ale skoro při každé otázce se hájil pátým dodatkem ústavy.

V roce 1953 ho deportovali do Itálie. Tam měl připravený hezký důchod ve vile nedaleko Neapole. Bydlel docela blízko Luciana, ale nikdy spolu nepromluvili. Nejspíš proto, že Adonis přenechal vedení New Yorku Vitovi Genovesemu. Hajzlovi, který zabil Alberta Anastasiu. U mafiánů se říká, že je nakonec vlastní přítel. U Adonise to tak nebylo. Nezemřel rukou přátel ani nepřátel, ale policie. V roce 1972 vtrhla do jeho domu italská policie, odvlekla Joe do opuštěné chaty a tam ho vyslýchala. Během výslechu dostal Adonis srdeční záchvat a zemřel. Neměl ani honosný pohřeb, jak bývá u mafiánů zvykem, ale jen tichý obřad určený pro úzkou rodinu.